prefaceFirst

Blocul acesta este pentru ca sa nu fie loc liber in preface first si ca sa poate fi pozitionat meniul navigation

Evenimente

Adresa instituţiei

MD-2004 Chişinău

Str. Mitropolit Dosoftei 99 
Tel. (+373 22) 20-16-01
Fax. (+373 22) 23-52-93
E-mail: dgetsmun@gmail.com 

You are here

Error message

Notice: Undefined offset: 1 in counter_get_browser() (line 70 of /var/www/vhosts/chisinauedu.md/httpdocs/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

CONCURSUL MUNICIPAL “PEDAGOGUL ANULUI-2020”, ediția XVI-a

02/11/2020

Luni, 10.02.2020, în incinta Liceului Teoretic „Ion Creangă” din capitală, s-a desfăşurat proba a VI-a, cu genericul „În numele viitorului”, activitate în cadrul Concursului municipal „Pedagogul Anului-2020”, ediţia XVI-a.

Cuvinte de recunoştinţă, urări de bine şi felicitări pentru toţi participanţii la concurs au fost rostite de dna Viorica NEGREI, şef adjunct al DGETS, iar dna Margareta SÂRBU, Preşedinte al Sindicatului Educaţiei şi Ştiinţei al Consiliului municipal Chişinău, le-a mulţumit participanţilor care s-au evidenţiat prin originalitate, reuşind şi în acest an să impresioneze prin măiestria profesională, creativitate, generozitate, entuziasm, rezistenţă şi idei inovatoare.  

Câștigătorii din acest an sunt următorii:

Categoria „Educatorul Anului”:

1. Premiul I – Alexa Valentina, educator, grad didactic II, Instituţia de educaţie timpurie Nr.6 din mun.Chişinău.

2. Premiul II – Pîrău Liliana, educator, grad didactic II, Instituţia de educaţie timpurie Nr.215 din mun.Chişinău.

3. Premiul III – Fratea Ana, conducător muzical, grad didactic I, Instituţia de educaţie timpurie Nr.75 din mun.Chişinău.

4. Premiul III – Gîsca Oxana, director/educator, grad didactic I, Instituţia de educaţie timpurie Nr.227 din mun.Chişinău.

5. Menţiune – Bălan Angela, educator, grad didactic II, Instituţia de educaţie timpurie Nr.160 din mun.Chişinău.

 

Categoria „Învăţătorul Anului”:

1. Premiul I - Ciubotaru Natalia, învăţătoare, grad didactic II, Instituţia Publică  Liceul Teoretic “N.Iorga” din mun.Chişinău.

2. Premiul II - Cernei Olga, învăţătoare, grad didactic II, Instituţia Publică Liceul Teoretic “Orizont” din mun.Chişinău.

3. Premiul III - Iaţco Cristina, învăţătoare, grad didactic II, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Hyperion” din mun.Chişinău.

Categoria „Profesorul Anului”:

1. Premiul I - Toma Nina, profesoară de educaţie muzicală, grad didactic I, Instituţia Publică Liceul Teoretic “Principesa N.Dadiani” din mun.Chişinău.

2. Premiul II - Untilă Cristina, profesoară de istoria românilor şi universală, grad didactic II, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Hyperion” din mun.Chişinău.

3. Premiul II - Dobrea Iulia, profesoară de limba şi literatura română, grad didactic II, Instituţia Publică Liceul Teoretic “M.Kogâlniceanu” din mun.Chişinău.

4. Premiul III -  Blănaru Alina, profesoară de biologie, grad didactic superior, Instituţia Publică Liceul Teoretic “N.Iorga” din mun.Chişinău.

5. Premiul III - Fabian Marina, profesoară de istoria  românilor şi universală, grad didactic II,  Instituţia Publică Liceul Teoretic “Alexei Mateevici” din mun.Chişinău.

6. Premiul III - Franţuzova Veronica, profesoară de cor, grad didactic doi, Liceul Teoretic “B.P.Haşdeu” din mun.Chişinău.

7. Menţiune - Bivol Lucia, profesoară de limba germană, grad didactic doi, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” din mun.Chişinău.

8. Menţiune - Sagoyan Agunik, profesoară de limba engleza, grad didactic doi, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” din mun.Chişinău.

Categoria „Conducătorul de cerc al Anului”:

1Premiul II - Bivol Zinovia, profesoară de artă teatrală, grad didactic II, Centrul de Creaţie “Floarea soarelui” din mun.Chişinău.

DGETS aduce sincere felicitări tuturor participanţilor, urându-le succese și noi reușite în activitatea lor profesională.

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer